“ÖNCESONRA”

0

MİNE SANAT GALERİSİ SAHİBİ MİNE GÜLENER’İN ORGANİZATÖRLÜĞÜNDE, 19 SANATÇININ KATILIMIYLA GERÇEKLEŞECEK “ÖNCESONRA” SERGİSİ, 8 ŞUBAT 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN KADIKÖY BELEDİYESİ CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE!

8 Şubat – 8 Mart 2017, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Sanat Galerisi

19 sanatçının yer aldığı “ÖNCESONRA” adlı sergide, sanat ortamının yakından tanıdığı usta sanatçılar ile genç sanatçılar ve sanatçı adayları bir araya geliyor. Mine Sanat Galerisi sahibi Mine Gülener’in organzatörlüğünde Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde 8 Şubat – 8 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergi, Kadıköy’de 1985 yılında kurulan galerinin Avrupa Yakası’ndaki serüveninin ardından yeniden Kadıköy’deki sanatsal faaliyetlerine başlamasının da bir sembolü niteliğinde.

Serginin başından sonuna dek desteğini esirgemeyen kıymetli sanatçımız Yusuf Taktak’ın tanımıyla; ”Sergide; sanat ortamının yakından tanıdığı ve yıllardır yapıtlarını sanat ortamıyla paylaşan dolayısıyla zaman geçtikçe değer kazanan, hep yeni kalabilen sanatçılar ile neredeyse ilk kez izleyici karşısına çıkacak genç sanatçılar ya da sanatçı adayları…

Her iki taraf için de önemli olan; bu tür sanatsal karşılaşmalarda usta ve genç sanatçının işlerini yan yana görmenin merak uyandırma hissiyle birlikte “önce – sonra “ oluşan sanat kavramlarının ortak bir mekanda ses vermeleridir.”

Sanat tarihçi Hande Özdilim ise sergiyi şu şekilde tanımlıyor; “ÖNCESONRA” farklı kuşaklardan sanatçıların hemen hemen aynı tarihlerde farklı medyumlarda ve üslupta üretilmiş işlerini yan yana getirerek, sergi mekanının fiziksel şartlarının ve sergileme dinamiklerinin de el verdiği ölçüde, karşılaştırılmasına imkan sunan bir sergi olma özelliğine sahiptir. Geçmiş ve gelecek arasındaki zamana bağlı değişimi, faklılıkları ve benzerlikleri eski ve yeni kuşak sanatçının işleri üzerinden “önce-sonra” gibi sınırları belirsiz kavram dizisi bağlamında irdelemeyi amaçlamaktadır.

Türk sanatına gerek sanatsal üretimleriyle, gerek yetiştirdikleri sanatçı adayları ile yön veren, sanat ortamının yakından tanıdığı usta sanatçılar ile sanat kariyerinin başındaki sanatçılar ve sanatçı adaylarının yapıtlarını bir araya getiren “ÖNCESONRA” sergisi, eski ile yeni kuşak arasındaki bağları, ara yolları tanımlama fırsatı sunmaktadır.”

19 sanatçının yer aldığı “ÖNCESONRA” başlıklı grup sergisi 8 Şubat – 8 Mart 2017 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

Serginin açılış kokteyli 8 Şubat 2017, Çarşamba günü, saat 18:00’de, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Sanat Galerisi’nde yapılacaktır. Tüm sanatseverler davetlidir.

Comments are closed.