MÜNİP ÖZBEN KOLEKSİYONU SERGİSİ

0

MÜNİP ÖZBEN KOLEKSİYONU SERGİSİ

İsmail Altınok Sanat Merkezi, yeni dönem sergilerine başladı. İlk olarak Münip Özben koleksiyonunun sergilenmesi ile kaybettiğimiz sanatçıların anılmasının yanında , sanat ortamına yeniden hatırlatılması amaçlanmıştır.

Münip Özben, 2005 yılında kaybettiğimiz değerli bir ressamdır. Eğitiminde ressam Zeki Kocamemi’nin katkısı çoktur. Aynı zamanda önem verdiği sanatçılara ait, tarihsel değeri de olan, resimleri koleksiyonu olarak biriktirmiştir. İsmail Altınok Sanat Merkezi, sanatçının kızı ilişkisi ile bu koleksiyonun görülmesi ve gösterilmesine öncülük etmiştir.

Sergide; Zeki Kocamemi, İbrahim Safi ve Şinasi, Kayıhan Keskinok’un desen çalışmaları; Eşref Üren, Cuma Ocaklı, Akgün Büyükişleyen, Handan Kıran, Feyha Özsoy, Nazan Sönmez, Ömer Lütfi Çetin, Numan Arslan, Habip Gerez, Hüseyin Yıldırım, Cemal Güvenç, Teymur Ağaoğlu peyzajları; Melahat Üren, Hasip Pektaş, İmren Erşen, Gönül Akın, Gül Derman, Nazlı Över, Saim Niyazi Resnelioğlu, Nuran Altıata, Suna Özkalan natürmortları ile Nevzat Akoral, Şükran Pekmezci, Ercan Gülen, Gülseren Yıldız, Güler Akalın gravür ve baskı resimleri ile soyut çalışmalar yer almaktadır.

Sergi açılışında, katılımcı sanatçılar ve ilgililerce olumlu eleştiriler almış ve önemi vurgulanmıştır. Sanatseverlerin beğenilerine sunulmaktadır.

Sergi,11 Eylül 2018- 30 Eylül 2018 tarihleri arasında açık kalacaktır. Cumartesi ve Pazar günleri haricinde her gün 11.00- 17.00 arasında gezilebilir.

Adres: İsmail Altınok Sanat Merkezi

Ziya Gökalp Caddesi. Sağlık 2. Sokak.

Batur apt. No: 63/8 (4. Kat)

Kolej- Ankara

Comments are closed.