KARMA RESİM SERGİSİ

0

Tarih: 18-24 Mart
Saat: Haftaiçi 10:00-17:00
Yer: Tarihi Havagazı Fabrikası Sergi Salonu

BUCA İSTASYON GRUBU KARMA RESİM SERGİSİ
8 Mart 2019 admin 0 yorum
Küratörlüğünü sanatçı Mona Muzo ‘nun (Muzaffer Şağban Bektaş) yaptığı ve on bir Akademisyen ve otuz üç mezundan oluşan kırk dört sanatçının yer aldığı karma sergi 18-24 Mart 2019 tarihleri arasında İzmir Tarihi Hava Gazı Fabrikası Sergi Salonunda sanat severler ile buluşacak.

Sergi hafta içi 10.00 – 17.00 arasında ziyaretçilerini bekleyecek.

Buca İSTASYON Grubu;

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü mezunlarından otuz üç sanatçı ile oluşan bir gruptur. Gruba eğitim veren Akademisyenlerin katılımı ile Grubun eserleri görsel ve sanatsal bir şölen halinde izleyicilere sunulacak.

Karma sergiye varlıkları ile destek veren değerli hocalar arasında; Bedri Karayağmurlar, M.Fahri Sever, Gülseren Pasin, Hasan Rastgeldi, Kürşat Öngay, Mehmet Boztaş, Mehmet İleri, Mete Sezgin, Turan Enginoğlu, Umur Türker ve Yüksel Uslay yer almaktadır.

Sanat çevresi içerisinde yaygın yer alan Orhan Umut, Mona Muzo, İsmail Üner, Fatma Dirik Üner, Hakan Kutlu, Gültekin Rüzgar, Arzu Taylan Ersöz ile, Anıl Aral Kırbaç, Aylin Teberci Ertekin, Aynur Özdik Civelek, Atakan Güngör, Aylin Bayram Badancı, Aylin Kozak Karaçar, Ayşen Altındal, Birce Özateş Meral, Canan Özlem Caner, Çiğdem Kotan, Dilek İşinekoş Fidancı, Elif Fırıncı Köşker, Hümeyra Ünlü Cıblak, Hürriyet Teberci Tunca, Işıl Türker, Nilay Dirlik Çevik, Nuray Bozan, Özben Özden, Özlem Ergün, Özlem Gencel Aslan, Özlem Tuncer Şanda, Umut Seçil Atakan, Şeyda Yılmaz, Zerrin Ürcan Balaban Zeynep Kaçar Hamamcılar ve Zeynep Sakız karma katılım içerisinde yer almaktadır.

Buca İstasyon Grubu’nun sanatsal ve kültürel etkinliklerinin ilki olan sergi, iki dönemin yapıtlarını bir araya getiriyor. Açılış, İzmir’li sanatseverleri ve iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirecek.

Comments are closed.